Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Virus.Win32.GpCode.ae"

Znaleziono 3 wyników


 1. Virus.Win32.Gpcode.ae

  [Encyklopedia] 

  Jest to szkodliwy program szyfrujący pliki na zainfekowanych komputerach. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze około 62 KB (kompresja UPX, rozmiar po rozpakowaniu - około 134 KB). Program został rozesłany przy użyciu technologii spamowych w rosyjskim segmencie Internetu.

  Po uruchomieniu wirus szyfruje pliki posiadające następujące...

 2. Wirus GpCode.ae

  [Encyklopedia] 

  Analitycy z firmy Kaspersky Lab wykryli nową wersję wirusa szyfrującego pliki użytkowników i żądającego pieniędzy za ich przywrócenie - Virus.Win32.GpCode.ae. Szkodnik aktywnie rozprzestrzenia się w rosyjskim segmencie Internetu. Wielu użytkowników wysłało już zaszyfrowane przez wirusa pliki do laboratorium Kaspersky Lab.

  Przy użyciu nieuaktualnionych sygnatur zagrożeń nowy...

 3. Rozprzestrzenia się nowy GpCode

  [Weblog] 

  Dwie godziny temu zaczęliśmy otrzymywać od użytkowników spore ilości e-maili z zaszyfrowanymi dokumentami.

  Wszystko to za sprawą szkodnika Virus.Win32.GpCode.ae - nowej wersji wirusa, o którym pisaliśmy już wcześniej. Obecnie atakuje on rosyjskich użytkowników Internetu i nic nie wskazuje na to, że rozprzestrzenia się na Zachód.

  Wirus ten wykrywany jest na podstawie sygnatury poprzedniej wersji tego programu - Virus.Win32.GpCode.ad.

  Główna różnica między tymi wersjami polega na tym, że Virus.Win32.GpCode.ae wykorzystuje mocniejszy algorytm szyfrowania - poprzednia wersja wykorzystywała 67-bitowy algorytm RSA, najnowsza - 260-bitowy. W tym momencie pracujemy nad algorytmem deszyfrowania.

  Jak tylko uzyskamy więcej informacji powiadomimy was.