Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Trojan.Win32.Agent"

Znaleziono 69 wyników


 1. Szkodliwe oprogramowanie dla bankomatów sprzedawane na platformie handlowej Darknetu

  [Analizy] 

  W maju 2017 r. badacze z Kaspersky Lab trafili na wpis na forum, który reklamował szkodliwe oprogramowanie dla bankomatów określonego producenta. Na forum znajdował się krótki opis zestawu crimeware służącego do opróżniania bankomatów przy pomocy specyficznego dla danego producenta interfejsu API bez interakcji z użytkownikami bankomatu oraz ich danymi. W momencie prowadzenia tego badania cena zestawu wynosiła 5000 dolarów amerykańskich.

 2. Spam i phishing w III kwartale 2016 roku

  [Analizy] 

  W trzecim kwartale 2016 roku odsetek niechcianych wiadomości w ruchu e-mail zwiększył się o 2 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego kwartału i wynosił 59,19%. Największy odsetek spamu – 61,25% - odnotowano we wrześniu.

 3. Spam i phishing w I kwartale 2016 roku

  [Analizy] 

  W pierwszym kwartale 2016 roku odsetek spamu w ruchu e-mail zwiększył się o 2,7 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim kwartałem. Za wcześnie jednak na to, aby mówić o tendencji wzrostowej. Stany Zjednoczone pozostały największym źródłem spamu w I kwartale 2016 r. W pierwszej piątce znalazł się również Wietnam, Indie, Brazylia oraz Chiny – duże, szybko rozwijające się państwa z wysokim poziomem łączności internetowej.

 4. Nazywam się HDRoot! Część 2

  [Analizy] 

  Jakiś czas temu, podczas śledzenia aktywności grupy Winnti, natknęliśmy się na samodzielne narzędzie o nazwie HDD Rootkit służące do umieszczania bootkita w komputerze. Podczas dochodzenia zidentyfikowaliśmy kilka backdoorów, które bootkit HDRoot wykorzystywał do infekcji systemów operacyjnych.   

 5. Cloud Atlas: kampania Red October wraca w wielkim stylu

  [Analizy] 

  Dwa lata temu opublikowaliśmy nasze badanie dotyczące Red October – złożonej operacji cyberszpiegowskiej, której celem stały się ambasady dyplomatyczne na całym świecie. Nadaliśmy jej naz...

 6. Ewolucja zagrożeń IT: I kwartał 2014 r.

  [Analizy] 

  Przedstawiamy raport poświęcony ewolucji zagrożeń IT w I kwartale 2014 r. 

 7. Agent.btz: źródło inspiracji?

  [Weblog] 

  W ostatnim czasie w branży bezpieczeństwa IT toczyły się szerokie dyskusje na temat kampanii cyberszpiegowskiej o nazwie Turla, znanej również pod nazwą Snake oraz Uroburos, za którą, według ekspertów G Data, mogły stać rosyjskie służby specjalne.   

  Badanie przeprowadzone przez BAE SYSTEMS wskazuje m.in. na związek między autorami Turla a twórcami innego szkodliwego oprogramowania, Agent.BTZ, które w 2008 r. zainfekowało lokalne sieci amerykańskich operacji wojskowych na Bliskim Wschodzie.

  Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o tej kampanii ukierunkowanej w marcu 2013 roku. Sprawa stała się oczywista, gdy zbadaliśmy incydent, w którym wykorzystano wysoce wyrafinowanego rootkita. Nadaliśmy mu nazwę „Sun rootkit” od nazwy pliku wykorzystywanego jako wirtualny system plików: sunstore.dmp, dostępny również jako \\.\Sundrive1 oraz \\.\Sundrive2. „Sun rootkit” oraz Uroburos stanowią to samo.      

  Nadal...

 8. Nowe ataki z użyciem exploitów PDF wymierzone w aktywistów ujgurskich i tybetańskich

  [Weblog] 

  Dnia 12 lutego 2013 r. firma FireEye ogłosiła wykrycie exploita 0-day dla aplikacji Adobe Reader, który był wykorzystywany do wdrażania nieznanego dotychczas, zaawansowanego szkodliwego oprogramowania. Nadaliśmy temu nowemu oprogramowaniu nazwę „ItaDuke”, ponieważ przypominało nam ono Duqu, oraz z powodu dawnych włoskich sentencji, zaczerpniętych z „Boskiej komedii” Dante Aligheriego i zamieszczonych w kodzie powłoki.

  Wcześniej pisaliśmy o innej kampanii, uderzającej w rządy i różne instytucje, zwanej „MiniDuke”, która również wykorzystywała exploity PDF z wersetami z „Boskiej komedii”. W międzyczasie wpadliśmy na trop innych ataków, które używały tego samego kodu exploitów wysokiego poziomu, z tą różnicą, że tym razem celem byli aktywiści ujgurscy.

  Wraz z naszym partnerem, laboratorium AlienVault, podjęliśmy się analizy tych nowych exploitów. Artykuł specjalistów z AlienVault, zawierający...

 9. Najpopularniejsze szkodliwe programy maja 2010 wg Kaspersky Lab

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w maju 2010 r.

 10. Szkodliwe programy w Polsce - I kwartał 2010

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje raport dotyczący aktywności szkodliwego oprogramowania na terenie Polski w I kwartale 2010 roku

 11. Szkodliwe programy w Polsce - luty 2010

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje lutowy raport dotyczący aktywności szkodliwego oprogramowania na terenie Polski

 12. Szkodliwe programy w Polsce - styczeń 2010

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje styczniowy raport dotyczący aktywności szkodliwego oprogramowania na terenie Polski

 13. Szkodliwe programy w Polsce - IV kwartał 2009

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje raport dotyczący aktywności szkodliwego oprogramowania na terenie Polski w czwartym kwartale 2009 r.

 14. Szkodliwe programy w Polsce - grudzień 2009

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje grudniowy raport dotyczący aktywności szkodliwego oprogramowania na terenie Polski

 15. Szkodliwe programy w Polsce - listopad 2009

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listopadowy raport dotyczący aktywności szkodliwego oprogramowania na terenie Polski

 16. Szkodliwe programy w Polsce - III kwartał 2009

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje raport dotyczący aktywności szkodliwego oprogramowania na terenie Polski w trzecim kwartale 2009 r.

 17. Szkodliwe programy w Polsce - październik 2009

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje październikowy raport dotyczący aktywności szkodliwego oprogramowania na terenie Polski

 18. Szkodliwe programy w Polsce - wrzesień 2009

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje wrześniowy raport dotyczący aktywności szkodliwego oprogramowania na terenie Polski

 19. Szkodliwe programy w Polsce - lipiec 2009

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje lipcowy raport dotyczący aktywności szkodliwego programowania na terenie Polski

 20. Szkodliwe programy w Polsce - czerwiec 2009

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje pierwszy raport dotyczący aktywności szkodliwego programowania na terenie Polski...