Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Trojan.BAT.KillFiles.gc"

Znaleziono 2 wyników


 1. Trojan.BAT.KillFiles.gc

  [Encyklopedia] 

  Trojan ten posiada szkodliwą funkcję. Ma postać pliku BAT o rozmiarze 19 bajtów.

  Funkcje szkodnika

  Po uruchomieniu trojan usuwa wszystkie pliki i foldery na dysku systemowym C:

  Usuwanie szkodnika z zainfekowanego systemu

  Jeśli oprogramowanie antywirusowe zainstalowane na twoim komputerze nie jest aktualne lub nie korzystasz z żadnego rozwiązania antywirusowego, w celu usunięcia...

 2. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, wrzesień 2007

  [Weblog] 

  Wrzesień oznacza zmianę pór roku - czy jakieś znane szkodliwe programy zapadły w sen zimowy? Przyjrzyjmy się liście najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów i sprawdźmy:

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki: tytuł ten przypadł modyfikacji trojana Trojan-Spy.Win32.Small.dg, która potrafi atakować klientów 134 banków jednocześnie - całkiem "imponujący" wynik!
  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online: we wrześniu zwycięzcą został Trojan-Spy.Win32.Agent.baa, którego celem jest przechwytywanie danych dostępu do trzech różnych systemów płatności elektronicznej.
  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze: po raz kolejny tytuł ten przypadł wariantowi trojana Banbra - we wrześniu był to Trojan-Spy.Win32.Banbra.df, który atakuje trzy systemy kart płatniczych. Trzeci miesiąc z rzędu w kategorii tej wygrał program z brazylijskimi korzeniami.
  4. ...