Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Trojan-Spy.Win32.Banker"

Znaleziono 37 wyników


 1. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, lipiec 2008

  [Weblog] 

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki

   W lipcu zwycięzcą w tej kategorii została modyfikacja trojana Trojan-Spy.Win32.Bzub.bvq - program ten nie ma wygórowanych ambicji - atakuje jedynie 36 banków - stosunkowo niewiele jak na szkodnika z tej kategorii.

  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online

   Trojan-Banker.Win32.Banker.qhq atakuje trzy systemy płatności jednocześnie.

  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze

   Trojan-Spy.Win32.Banker.qdo atakuje trzy systemy kart płatniczych - tyle samo co jego bliski krewny, który zwyciężył w poprzedniej kategorii.

  4. Najbardziej ukradkowy program

   W lipcu na miano to zasłużył sobie Backdoor.Win32.Hupigon.cqzq - mimo że program ten został spakowany siedem razy, zdołaliśmy dodać go do naszych antywirusowych baz danych.

  5. Najmniejszy szkodliwy program

   W lipcu Trojan.BAT.KillWin.vx pokazał swoją antypatię wobec systemu Windows, wykorzystując swoje...

 2. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, maj 2008

  [Weblog] 

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki

   W maju na tytuł ten zasłużył sobie Trojan-Spy.Win32.Banker.mrj, który jednocześnie atakował klientów 103 banków.

  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online

   W kategorii tej zwyciężył Trojan-PSW.Win32.Staem atakujący trzy systemy płatności.

  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze

   W maju "najlepsza" okazała się jedna z nowych modyfikacji trojana Trojan-Spy.Win32.Banker.tq, która atakowała pięć systemów kart płatniczych jednocześnie - całkiem niezły wynik jak na tę kategorię.

  4. Najbardziej ukradkowy program

   Majowy zwycięzca pochodzi ze starej dobrze znanej rodziny: Backdoor.Win32.Hupigon.bxbu został spakowany dziewięć razy.

  5. Najmniejszy szkodliwy program

   Trojan.Bat.KillWin.dg, mimo rozmiaru zaledwie 15 bajtów, potrafi uszkodzić Windowsa na dysku użytkownika.

  6. Największy szkodliwy program

   Majowy zwycięzca ...

 3. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, kwiecień 2008

  [Weblog] 

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki

   Kwietniowym zwycięzcą w tej kategorii jest Trojan-Spy.Win32.Banker.lax, który jednocześnie atakuje aż 104 różne banki.

  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online

   Zwyciężył kolejny reprezentant rodziny Banker - Trojan-Spy.Win32.Banker.krv. Trojan ten uderza w użytkowników trzech systemów płatności.

  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze

   Zwyciężył Trojan-Spy.Win32.Bancos.blc, który atakuje jednocześnie użytkowników trzech różnych rodzajów kart płatniczych.

  4. Najbardziej ukradkowy program

   W kwietniu zwyciężył siedmiokrotnie spakowany Backdoor.Win32.Hupigon.bqsi.

  5. Najmniejszy szkodliwy program

   Mikroskopijny Trojan.BAT.MouseDisable.b "waży" zaledwie 22 bajty i potrafi blokować mysz zainfekowanego komputera.

  6. Największy szkodliwy program

   Kwietniowym zwycięzcą jest Trojan-Dropper.Win32.Agent.nrh o rozmiarze 46 MB.

  7. Najbardziej...

 4. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, marzec 2008

  [Weblog] 

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki

   Wraz z nadejściem wiosny liderem pierwszej kategorii została jedna z modyfikacji trojana Trojan-Spy.Win32.Banker.zq, która jednocześnie atakuje aż 109 różnych banków - duży wzrost w porównaniu ze zwycięzcą z lutego, który miał na celowniku "zaledwie" 44 banki.

  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online

   Marcowym zwycięzcą w tej kategorii jest Trojan-Spy.Win32.Banker.etk, który uderza w użytkowników trzech systemów płatności.

  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze

   Kolejny członek rodziny Banker na podium. Trojan-Spy.Win32.Banker.enw atakuje jednocześnie użytkowników czterech różnych systemów płatności.

  4. Najbardziej ukradkowy program

   Dla stałych czytelników listy szkodliwy program spakowany przy użyciu dziesięciu różnych algorytmów kompresji nie jest niczym szczególnym. Kolejny przykład istnienia takich zagrożeń daje...

 5. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, luty 2008

  [Weblog] 

  1. </header>
  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki: W lutym zwycięzcą w tej kategorii został Trojan-Spy.Win32.Banker.cjj, który atakuje 44 banki jednocześnie.
  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online: Tytuł ten przypadł trojanowi Trojan-Spy.Win32.Banker.iei, który wziął na celownik użytkowników czterech różnych systemów płatności online.
  4. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze: Lutowy zwycięzca Trojan-Spy.Win32.Banker.ibp jest nieco nietypowy - atakuje jednocześnie użytkowników 5 systemów, zamiast 3 lub 4.
  5. Najbardziej ukradkowy program: W lutym w kategorii tej zwyciężył Trojan-Dropper.Win32.Small.to, który został spakowany przy pomocy 10 różnych pakerów.
  6. Najmniejszy szkodliwy program: Prowadzenie w tej kategorii przejął Trojan.BAT.KillFiles.gm, który pomimo swojego skromnego rozmiaru - 12 bajtów - potrafi wyczyścić cały dysk C:Mimo swego niewielkiego rozmiaru (27...

 6. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, grudzień 2007

  [Weblog] 

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki: W grudniu zwycięzcą w tej kategorii został trojan Trojan.Win32.Qhost.sx, który atakował klientów 42 banków.
  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online: Tytuł ten przypadł trojanowi Trojan-Spy.Win32.Banker.bdn, który wziął na celownik trzy systemy płatności online.
  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze: W ostatnim miesiącu zeszłego roku był to Trojan-Spy.Win32.Banbra.vf.
  4. Najbardziej ukradkowy program Na miano to zasłużył sobie w grudniu Backdoor.Win32.Hupigon.rc, który został spakowany przy pomocy 11 różnych pakerów.
  5. Najmniejszy szkodliwy program: Prowadzenie w tej kategorii przejął Trojan.BAT.KillFiles.gm, który pomimo swojego skromnego rozmiaru - 12 bajtów - potrafi wyczyścić cały dysk C:
  6. Największy szkodliwy program: Grudniowy zwycięzca w tej kategorii nie okazał się prawdziwym olbrzymem - ...

 7. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, październik 2007

  [Weblog] 

  Mimo zmiany pór roku październikowa lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów jest bardzo podobna do poprzedniej: zawiera wiele znajomych programów. Przyjrzyjmy się jej bliżej:

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki: tytuł ten przypadł modyfikacji trojana Trojan-Spy.Win32.Banker.ezn, który atakuje 45 banków. Jest to dość "skromny" wynik w porównaniu z poprzednim miesiącem, gdy zwycięzca w tej kategorii miał na swym celowniku 134 banki.
  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online: Backdoor.Win32.Xhaker.c pokazał, że jest sprawiedliwy - atakuje trzy elektroniczne systemy płatności oraz trzy systemy kart płatniczych.
  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze: patrz wyżej.
  4. Najbardziej ukradkowy program październikowy zwycięzca Backdoor.Win32.Hupigon.mrv, podobnie jak wrześniowy, został spakowany przy pomocy dziesięciu różnych pakerów.
  5. Najmniejszy szkodliwy...

 8. Ewolucja stron www zawierających szkodliwy kod: styczeń - czerwiec 2007

  [Analizy] 

  Trzecia część raportu Kaspersky Lab obejmująca ewolucję szkodliwych stron www oraz szkodliwych programów rozprzestrzeniających się przez strony www

 9. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, sierpień 2007

  [Weblog] 

  Minęła już połowa miesiąca, czyli nadszedł czas na opublikowanie naszej listy najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów. Przyjrzyjmy się więc, co przyniósł ostatni miesiąc lata.

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki - wraz z końcem lata w kategorii tej prowadzenie objął nowy trojan. Trojan-Spy.Win32.Banker.cji potrafi śledzić klientów 44 różnych systemów bankowości online jednocześnie
  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online - w sierpniu tytuł ten przypadł trojanowi Trojan-Spy.Win32.Banker.dfj, który atakuje trzy różne systemy płatności online jednocześnie.
  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze - w sierpniu w kategorii tej wyróżniła się jedna z modyfikacji trojana szpiegującego. Pochodzący z Brazylii Win32Banbra.hp zwyciężył w tej kategorii również w lipcu. Szkodnik ten nie tylko atakuje użytkowników trzech różnych systemów kart...

 10. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, lipiec 2007

  [Weblog] 

  Niedługo będziemy mieli jesień, przyjrzyjmy się jednak rankingowi najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, jakie pojawiły się w samym środku lata 2007.

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki - W kategorii tej prowadził Trojan-Spy.Win32.Banker.alv, który ma zakusy na 33 banków.
  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online - W lipcu tytuł ten przypadł trojanowi Trojan-PSW.Win32Steam.f, który atakuje trzy różne systemy płatności online jednocześnie.
  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze w kategorii tej prowadzi pochodzący z Brazyli trojan Trojan-Spy.Win32Banbra.df atakujący cztery różne karty płatnicze.
  4. Najbardziej ukradkowy program - programem, który najbardziej próbuje się ukryć był trojan Downloader.Win32.Delf.ain, który został spakowany aż 12 razy.
  5. Najmniejszy szkodliwy program "taki mały, a tak psoci" - chciałoby się powiedzieć o lipcowym...

 11. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, maj 2007 r.

  [Weblog] 

  Twórcy wirusów nie wzięli sobie wolnego nawet w święta państwowe, wyniki ich pracy możemy obserwować na naszej liście.

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki - w maju tytuł ten przypadł trojanowi Trojan-Spy.Win32.Banker.aqu, modyfikacji atakującej jednocześnie 87 banków.

  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online - w maju był nim Trojan-PSW.Win32.VB.kq, atakujący cztery systemy płatności online.

  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy kart płatniczych - nagrodę w tej kategorii zdobył Trojan-PSW.Win32.VB.kq; atakujący cztery systemy kart płatniczych i - co ciekawe - również systemy płatności online (patrz poprzednia kategoria).

  4. Najbardziej ukradkowy program - zwycięzcą w tej kategorii jest ponownie wariant Hupigona. Backdoor.Win32.Hupigon.rc został spakowany dziesięć razy przy pomocy różnych kompresorów. Nie uchroniło to jednak tego backdoora przed wykryciem.

  5. ...

 12. Trojan-Spy.Win32.Banker.ckj

  [Encyklopedia] 

  Jest to trojan przechwytujący poufne dane użytkownika. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 29KB (kompresja MEW, rozmiar po rozpakowaniu - około 225KB).

  Instalacja

  Po uruchomieniu trojan rozpakowuje ze swojego ciała następujący plik o rozmiarze 41 472 bajtów:

  %System%\msie.dll

  Trojan rejestruje ten plik w rejestrze systemowym, przez co zapewnia sobie uruchamianie się wraz z...

 13. Trojan-Spy.Win32.Banker.cmb

  [Encyklopedia] 

  Trojan ten ma na celu kradzież poufnych informacji. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 34304 bajtów (został spakowany za pomocą specjalnie stworzonego kompresora).

  Trojan kopiuje się do:

  %sysdir%\ntos.exe

  z atrybutami systemowymi, "tylko do odczytu" oraz archiwalnymi.

  Podczas kopiowania dodaje na koniec swojego pliku kod śmieci losowo wybranych rozmiarów w celu utrudnienia...

 14. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, marzec 2007 r.

  [Weblog] 

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki - w marcu tytuł ten został przyznany trojanowi Trojan-PSW.Win32.Agent.km. Szkodnik ten nie tylko prowadzi wojnę z 42 bankami jednocześnie, ale próbuje również przechwycić kody TAN, co po raz kolejny potwierdza, że nie stanowią one poważnej przeszkody dla cyberprzestępców. Wśród ofiar tego trojana znajduje się wiele czołowych banków światowego sektora bankowego.

  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online - w marcu na miano to zasłużyła jedna z modyfikacji Trojan-Spy.Win32.Banker.clu, która została zaprogramowana do uzyskania dostępu do trzech elektronicznych systemów płatności.

  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze - tytuł ten otrzymał Trojan-Spy.Win32.Banker.ciy. W lutym w kategorii tej zwyciężył szkodnik, który został zaprogramowany do uzyskania dostępu do trzech systemów kart płatniczych jednocześnie....

 15. Trojan-Spy.Win32.Banker.cmp

  [Encyklopedia] 

  Trojan ten ma na celu kradzież poufnych informacji. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 34 304 bajtów (został spakowany za pomocą specjalnie stworzonego kompresora).

  Trojan kopiuje się do:

  %sysdir%\ntos.exe

  z atrybutami systemowymi, "tylko do odczytu" oraz archiwalnymi.

  Podczas kopiowania dodaje na koniec swojego pliku kod śmieci losowo wybranych rozmiarów w celu utrudnienia...

 16. Więcej o trojanie Banker.cmp

  [Weblog] 

  Przyjrzałem się bliżej trojanowi Banker, który w czwartek został masowo rozesłany przy użyciu technik spamerskich. Chciałem się dowiedzieć, czy potrafi pokonać dwuskładnikowe uwierzytelnienie ABN-AMRO. Na szczęście, nie potrafił. Ten wariant Bankera ma dwie główne funkcje szkodliwe: uzyskuje dostęp do PStore w celu zebrania haseł i przechwytuje wszystkie informacje wprowadzane poprzez formularze internetowe.

  Banker.cmp "poluje" na ruch związany z citibank(.de) oraz bankofamerica. Dlatego wydaje się nieco dziwne, że szkodnik ten został rozesłany do użytkowników holenderskiego banku ABN-AMRO. Przypuszczam, że cyberprzestępcy próbują zdobyć wszystkie hasła, jakie tylko zdołają, a dane związane z citibank i bankofamerica traktują jako dodatkową zdobycz. Poza tym, być może wykorzystują tą samą próbkę w różnych regionach świata i są po prostu zbyt leniwi, żeby usunąć kod citibanku i...

 17. Masowy atak szkodliwego oprogramowania na klientów ABN-AMRO

  [Weblog] 

  Wczoraj byliśmy świadkami masowej wysyłki szkodliwego oprogramowania w Holandii. Wiadomości e-mail zostały rzekomo wysłane przez holenderski bank ABN-AMRO.

  Jak już wspominaliśmy wcześniej, ataki typu phishing na użytkowników holenderskich banków są stosunkowo rzadkie. Przed tą wysyłką miały miejsce tylko podstawowe ataki typu phishing, które próbowały nakłonić użytkowników do kliknięcia odnośnika. Wczoraj jednak pojawił się e-mail w języku holenderskim wysłany rzekomo przez bank holenderski i zawierający szkodliwe oprogramowanie - trojana bankowości online, Trojan-Spy.Win32.Banker.cmb. Interesujące jest to, że chociaż wiadomość ta nie jest napisana perfekcyjnym holenderskim, nie zawiera licznych błędów, które często charakteryzują masowe wysyłki szkodliwego oprogramowania.

  Wiadomość informuje, że wykryto poważny błąd w protokole SSL, i bank uaktualni go następnego dnia do...

 18. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów

  [Weblog] 

  Jakiś czas temu zastanawiałem się nad naszą kolekcją i analizą, którą opublikowaliśmy niedawno na tej stronie. Pomyślałem, że przydałyby się nieco odmienne statystyki, aby ukazać pełniejszy obraz sytuacji. Poszperałem trochę i w efekcie powstała pierwsza lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów - zbiór faktów dotyczących wybranych kategorii.

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki - w tym miesiącu jest to Trojan-Spy.Win32.Banker.zd, który atakuje klientów 33 banków. Jak nieustannie powtarzamy, liczba trojanów atakujących więcej niż jeden bank ciągle wzrasta.

  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online - zwycięzcą w tej kategorii jest Trojan-Spy.Win32.Banker.z. Trojan ten atakuje trzy systemy, ponadto kradnie dane finansowe klientom wielu banków. Wygląda na to, że jego autor nie ogranicza się do jednego sposobu zarabiania pieniędzy.

  3....

 19. Trojan-Spy.Win32.Banker.asq

  [Encyklopedia] 

  Trojan ten kradnie poufne dane użytkownika podczas odwiedzania przez niego określonych stron WWW. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 62 476 bajtów (kompresja Upack, rozmiar po rozpakowaniu - około 319 KB). Powstał przy użyciu języka programowania Borland C++.

  Instalacja

  Po uruchomieniu trojan kopiuje swój plik wykonywalny jako:

  %System%\scvhost.exe

  Oryginalny plik trojana jest...

 20. Trojan-Spy.Win32.Banker.z

  [Encyklopedia] 

  Jest to trojan rejestrujący znaki wprowadzane przez użytkownika z klawiatury. Jego celem jest kradzież różnych poufnych danych. Szkodnik przechwytuje informacje wprowadzane z klawiatury. Ma postać pliku Windows PE EXE o rozmiarze 5 184 bajtów (kompresja FSG, rozmiar po rozpakowaniu - około 150 KB).

  Instalacja

  Po uruchomieniu trojan kopiuje swój plik wykonywalny do foldera systemowego z...