Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Email-Worm.Win32.Warezov.pk"

Znaleziono 4 wyników


 1. Lista 20 najpopularniejszych szkodników listopada 2007

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w listopada 2007 r.

 2. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, lipiec 2007

  [Weblog] 

  Niedługo będziemy mieli jesień, przyjrzyjmy się jednak rankingowi najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, jakie pojawiły się w samym środku lata 2007.

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki - W kategorii tej prowadził Trojan-Spy.Win32.Banker.alv, który ma zakusy na 33 banków.
  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online - W lipcu tytuł ten przypadł trojanowi Trojan-PSW.Win32Steam.f, który atakuje trzy różne systemy płatności online jednocześnie.
  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze w kategorii tej prowadzi pochodzący z Brazyli trojan Trojan-Spy.Win32Banbra.df atakujący cztery różne karty płatnicze.
  4. Najbardziej ukradkowy program - programem, który najbardziej próbuje się ukryć był trojan Downloader.Win32.Delf.ain, który został spakowany aż 12 razy.
  5. Najmniejszy szkodliwy program "taki mały, a tak psoci" - chciałoby się powiedzieć o lipcowym...

 3. Lista 20 najpopularniejszych szkodników lipca 2007

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w lipcu 2007 r.

 4. Nowy downloader Warezov

  [Weblog] 

  W czwartek przechwyciliśmy sporo wysyłek zawierających nowego trojana downloadera Warezov. Dobra wiadomość to taka, że został on dodany do naszych baz danych dwa dni wcześniej i jest już wykrywany jako Email-Worm.Win32.Warezov.pk.

  Interesujące w tych mailach jest to, że oprócz zwykłego pliku wykonywalnego (który w tym przypadku ma nazwę "access.exe" ) do wiadomości dołączone są dokumenty w formacie PDF.

  PDF-y, które w innych wypadkach są nieszkodliwe, rzekomo zawierają transakcje finansowe. Oto przykład:

  Jeśli ktoś da się nabrać i uruchomi plik wykonywalny, połączy się z kitinjderunhadsun.com i pobierze stamtąd kolejny plik wykonywalny. Plik ten ma rozmiar 91095 bajtów i wykrywamy go jako Email-Worm.Win32.Warezov.iq.

  Pierwszą wersję Warezova wykryliśmy prawie rok temu. Okazuje się, że gang stojący za tymi robakami jest nadal na wolności. Z...