Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
 

Wyniki dla: "Banbra"

Znaleziono 20 wyników


 1. Ewolucja zagrożeń IT w I kwartale 2016 r.

  [Analizy] 

  W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2016 roku odnotowano tyle samo incydentów naruszenia cyberbezpieczeństwa, ile kilka lat temu występowało w całym roku. Główne trendy nie zmieniły się, natomiast znaczny wzrost odnotowały trendy związane z tradycyjną cyberprzestępczością, zwłaszcza zagrożeniami mobilnymi oraz globalną epidemią ransomware.  

 2. Kaspersky Security Bulletin 2015. Ogólne statystyki dla 2015 roku.

  [Analizy] 

  W 2015 roku twórcy wirusów wykazali szczególne zainteresowanie exploitami wykorzystującymi luki w zabezpieczeniach aplikacji Adobe Flash Player. Zwiększył się odsetek stosunkowo prostych programów wykorzystywanych w atakach przeprowadzanych na skalę masową. Osoby atakujące opanowały platformy inne niż Windows – Androida i Linuksa. Niemal wszystkie rodzaje szkodliwych programów są tworzone i wykorzystywane dla tych platform. 

 3. Ewolucja zagrożeń IT w II kwartale 2015 r.

  [Analizy] 

  W II kwartale 2015 r. rozwiązania firmy Kaspersky Lab wykryły i odparły łącznie 379 972 834 szkodliwych ataków przeprowadzonych z zasobów online. Zarejestrowano 5 903 377 powiadomień dotyczących prób infekcji szkodliwym oprogramowaniem w celu kradzieży pieniędzy za pośrednictwem dostępu internetowego do kont bankowych. Wykryliśmy 291 887 nowych szkodliwych programów mobilnych.   

 4. Ewolucja zagrożeń IT w I kwartale 2015 r.

  [Analizy] 

  W pierwszym kwartale 2015 r. produkty firmy Kaspersky Lab wykryły łącznie 2,2 mld szkodliwych ataków oraz ponad 93 mln unikatowych szkodliwych adresów URL. Historia potężnej grupy cyberszpiegowskiej Equation należy najprawdopodobniej do najczęściej relacjonowanych w pierwszym kwartale.

 5. Kaspersky Security Bulletin 2014. Ogólne statystyki dla 2014 r.

  [Analizy] 

  Przedstawiamy część statystyczną raportu Kaspersky Security Bulletin 2014

 6. Ewolucja zagrożeń IT – II kwartał 2014 r.

  [Analizy] 

  Przedstawiamy raport poświęcony ewolucji zagrożeń IT w II kwartale 2014 r.

 7. Brazylijskie trojany bankowe są teraz podpisane cyfrowo

  [Weblog] 

  Jak łatwo cyberprzestępcy mogą kupić ważne certyfikaty cyfrowe od instytucji certyfikacji przy użyciu fałszywych danych, a następnie podpisać nimi swoje trojany bankowe? Wygląda na to, że w Brazylii jest to bardzo proste.

  Obecnie większość twórców oprogramowania podpisuje cyfrowo swoje programy. W procesie tym biorą udział centra certyfikacji (CA), które weryfikują autentyczność plików i wydają twórcom certyfikaty.

  Jak wiadomo, legalne lub skradzione certyfikaty cyfrowe są wykorzystywane przez niektórych twórców szkodliwego oprogramowania do tworzenia plików, które mogą pozostać niewykryte przez pewien czas i być rozpoznawane jako legalne. Brazylijscy cyberprzestępcy zaczęli wykorzystywać tę technikę w swoich szkodliwych programach, aby rozprzestrzeniane przez nich pliki pozostawały dłużej niewykryte. Niedawno zidentyfikowaliśmy trojana bankera podpisanego legalnym certyfikatem cyfrowym wydanym przez...

 8. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, grudzień 2008

  [Weblog] 

  1. </header>
  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki

   W grudniu w kategorii tej zwyciężył Trojan.Win32.Qhost.gn, który przekierowuje klientów 39 różnych banków na strony phishingowe.

  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online i karty płatnicze

   Podobnie jak w listopadzie, zwycięzcą tych dwóch kategorii został jeden szkodnik. Tym razem był to Trojan.Win32.Agent.eii, który atakował użytkowników trzech systemów płatności online i 4 kart płatniczych.

  4. Najbardziej ukradkowy program

   W kategorii tej zwyciężył Trojan-PSW.Win32.LdPinch.auv, który został spakowany przy pomocy 10 różnych pakerów.

  5. Najmniejszy szkodliwy program

   Trojan.BAT.Shutdown.g ma zaledwie 20 bajtów, jednak mimo swojego niewielkiego rozmiaru potrafi powtórnie uruchomić zainfekowany komputer.

  6. Największy szkodliwy program

   Grudniowy zwycięzca, Trojan-Banker.Win32.Banbra.bby, ma rozmiar 27 MB.

  7. Najbardziej rozpowszechniony...

 9. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, wrzesień 2008

  [Weblog] 

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki

   We wrześniu tytuł ten przypadł trojanowi Trojan-Banker.Win32.Banker.xkz, pochodzącemu z tej samej rodziny, która zwyciężyła w tej kategorii ostatnim razem. Szkodnik ten atakuje jednocześnie użytkowników 28 banków.

  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online

   Wrześniowym zwycięzcą został Trojan.Win32.Agent.adtp, który na swym celowniku ma cztery systemy płatności elektronicznej.

  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze

   Już dawno nie widzieliśmy szkodliwego programu, który zwyciężył w więcej niż jednej kategorii. Jesienią pojawił się niespodziewanie nowy program: we wrześniu Trojan-Banker.Win32.Banker.xkz atakował nie tylko 28 banków jednocześnie, co zapewniło mu zwycięstwo w pierwszej kategorii, ale również 5 różnych kart płatniczych, dzięki czemu zwycieżył w trzeciej kategorii.

  4. Najbardziej ukradkowy program

   Jesień...

 10. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, sierpień 2008

  [Weblog] 

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki W sierpniu w kategorii tej zwyciężył Trojan-Banker.Win32.Banker.rqk mimo że atakował tylko 26 banków, stosunkowo niewiele jak na tą kategorię.

  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności onlineW sierpniu tytuł ten zdobyła nowa modyfikacja backdoora Backdoor.Win32.Agobot.gen atakująca cztery systemy płatności jednocześnie.

  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatniczeZwycięzca, Trojan-Banker.Win32.Banbra.vf, atakuje cztery systemy kart płatności.

  4. Najbardziej ukradkowy programPo lipcowym zwycięstwie rodzina Hupigon ponownie pojawiła się w naszym zestawieniu, tym razem reprezentowana przez backdoora Backdoor.Win32.Hupigon.nqr, program spakowany przy pomocy siedmiu różnych pakerów.

  5. Najmniejszy szkodliwy programTrojan.BAR.Tiny.a ma jedynie 31 bajtów; przeszukuje system w celu znalezienia aplikacji i uruchamia wszystkie, które znajdzie.

  6. Największy...

 11. Trojan-Downloader.Win32.Banload.dcd

  [Encyklopedia] 

  Trojan ten pobiera inne pliki za pośrednictwem Internetu i uruchamia je w celu wykonania na zainfekowanej maszynie bez wiedzy czy zgody użytkownika. Ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 113152 bajtów. Nie został w żaden sposób spakowany. Trojan ten powstał w języku programowania Visual Basic.

  Instalacja

  Po uruchomieniu trojan kopiuje swoje ciało do foldera plików programów...

 12. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, grudzień 2007

  [Weblog] 

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki: W grudniu zwycięzcą w tej kategorii został trojan Trojan.Win32.Qhost.sx, który atakował klientów 42 banków.
  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online: Tytuł ten przypadł trojanowi Trojan-Spy.Win32.Banker.bdn, który wziął na celownik trzy systemy płatności online.
  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze: W ostatnim miesiącu zeszłego roku był to Trojan-Spy.Win32.Banbra.vf.
  4. Najbardziej ukradkowy program Na miano to zasłużył sobie w grudniu Backdoor.Win32.Hupigon.rc, który został spakowany przy pomocy 11 różnych pakerów.
  5. Najmniejszy szkodliwy program: Prowadzenie w tej kategorii przejął Trojan.BAT.KillFiles.gm, który pomimo swojego skromnego rozmiaru - 12 bajtów - potrafi wyczyścić cały dysk C:
  6. Największy szkodliwy program: Grudniowy zwycięzca w tej kategorii nie okazał się prawdziwym olbrzymem - ...

 13. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, wrzesień 2007

  [Weblog] 

  Wrzesień oznacza zmianę pór roku - czy jakieś znane szkodliwe programy zapadły w sen zimowy? Przyjrzyjmy się liście najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów i sprawdźmy:

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki: tytuł ten przypadł modyfikacji trojana Trojan-Spy.Win32.Small.dg, która potrafi atakować klientów 134 banków jednocześnie - całkiem "imponujący" wynik!
  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online: we wrześniu zwycięzcą został Trojan-Spy.Win32.Agent.baa, którego celem jest przechwytywanie danych dostępu do trzech różnych systemów płatności elektronicznej.
  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze: po raz kolejny tytuł ten przypadł wariantowi trojana Banbra - we wrześniu był to Trojan-Spy.Win32.Banbra.df, który atakuje trzy systemy kart płatniczych. Trzeci miesiąc z rzędu w kategorii tej wygrał program z brazylijskimi korzeniami.
  4. ...

 14. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, sierpień 2007

  [Weblog] 

  Minęła już połowa miesiąca, czyli nadszedł czas na opublikowanie naszej listy najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów. Przyjrzyjmy się więc, co przyniósł ostatni miesiąc lata.

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki - wraz z końcem lata w kategorii tej prowadzenie objął nowy trojan. Trojan-Spy.Win32.Banker.cji potrafi śledzić klientów 44 różnych systemów bankowości online jednocześnie
  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online - w sierpniu tytuł ten przypadł trojanowi Trojan-Spy.Win32.Banker.dfj, który atakuje trzy różne systemy płatności online jednocześnie.
  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze - w sierpniu w kategorii tej wyróżniła się jedna z modyfikacji trojana szpiegującego. Pochodzący z Brazylii Win32Banbra.hp zwyciężył w tej kategorii również w lipcu. Szkodnik ten nie tylko atakuje użytkowników trzech różnych systemów kart...

 15. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, lipiec 2007

  [Weblog] 

  Niedługo będziemy mieli jesień, przyjrzyjmy się jednak rankingowi najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, jakie pojawiły się w samym środku lata 2007.

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki - W kategorii tej prowadził Trojan-Spy.Win32.Banker.alv, który ma zakusy na 33 banków.
  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online - W lipcu tytuł ten przypadł trojanowi Trojan-PSW.Win32Steam.f, który atakuje trzy różne systemy płatności online jednocześnie.
  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze w kategorii tej prowadzi pochodzący z Brazyli trojan Trojan-Spy.Win32Banbra.df atakujący cztery różne karty płatnicze.
  4. Najbardziej ukradkowy program - programem, który najbardziej próbuje się ukryć był trojan Downloader.Win32.Delf.ain, który został spakowany aż 12 razy.
  5. Najmniejszy szkodliwy program "taki mały, a tak psoci" - chciałoby się powiedzieć o lipcowym...

 16. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, czerwiec 2007 r.

  [Analizy] 

  Jest środek miesiąca, a więc czas na opublikowanie naszej listy najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów

 17. Lista najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów, czerwiec 2007 r.

  [Weblog] 

  Jest środek miesiąca, a więc czas na opublikowanie naszej listy najbardziej charakterystycznych szkodliwych programów. Przyjrzyjmy się, co przyniósł nam pierwszy miesiąc lata:

  1. Najbardziej pazerny trojan atakujący banki - w czerwcu tytuł ten przypadł trojanowi Trojan-Spy.Win32.Small.cz, który atakował 84 organizacji finansowych, o trzy mniej niż majowy zwycięzca w tej kategorii.

  2. Najbardziej pazerny trojan atakujący systemy płatności online - w czerwcu był nim Backdoor.Win32.VB.bck, który śledził użytkowników trzech różnych systemów płatności online.

  3. Najbardziej pazerny trojan atakujący karty płatnicze - tytuł ten zdobył majowy zwycięzca w tej kategorii Trojan-PSW.Win32.VB.kq, który "rozkręca się" coraz bardziej. W czerwcu został wykryty nowy wariant atakujący pięć różnych systemów kart płatniczych, o jeden więcej niż w maju.

  4. Najbardziej ukradkowy program - w czerwcu tytuł ten...

 18. Trojan-Downloader.Win32.Banload.ts

  [Encyklopedia] 

  Jest to trojan pobierający z Internetu inne pliki bez wiedzy i zgody użytkownika zainfekowanego komputera. Powstał przy użyciu środowiska programistycznego Delphi i ma postać pliku PE EXE o rozmiarze 47 616 bajtów (nie użyto żadnej kompresji).

  Funkcje trojana

  Po uruchomieniu trojan pobiera plik z adresu

  http://z10.***load.com/file.php?filepath=5855

  i zapisuje go na...

 19. Lista "On-line Scanner Top 20" lipiec 2006

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę "On-line Scanner Top 20" opartą na analizie danych zgromadzonych przez ekspertów z laboratorium antywirusowego przy użyciu skanera on-line w lipcu 2006 roku

 20. Lista "On-line Scanner Top 20" czerwiec 2006

  [Analizy] 

  Kaspersky Lab prezentuje listę "On-line Scanner Top 20" opartą na analizie danych zgromadzonych przez ekspertów z laboratorium antywirusowego przy użyciu skanera on-line w czerwcu 2006 roku