Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Win95.Luna

Jest to rezydentny, polimorficzny wirus pasożytniczy systemu Windows. Rozmnaża się tylko w systemach Win95/98 i infekuje otwierane oraz uruchamiane pliki PE EXE. Podczas zarażania bakcyl zwiększa rozmiar ostatniej sekcji pliku i zapisuje się w powstałe miejsce.

Szkodnik nie infekuje plików wykorzystywanych przez programy antywirusowe:

AV*.*, DR*.*, F-*.*, AN*.*, CE*.*, PI*.*, TB*.*.

Aby pozostać rezydentnym wirus alokuje blok pamięci Windows, kopiuje się tam i pozostaje jako element jądra systemu operacyjnego. Aby przejąć kontrolę, wirus skanuje plik KERNEL32.DLL i przejmuje wywołania funkcji CreateFileA. W rezultacie, bakcyl przejmuje kontrolę w momencie otwierania i uruchamiania plików.

Wirus posiada błędy i w niektórych przypadkach niszczy pliki podczas zarażania. 15 dnia każdego nieparzystego miesiąca (Styczeń, Marzec, Maj, ..., Listopad), wirus zmienia małe litery na duże (i vice versa), w każdym otwieranym pliku TXT.