Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Kampania "Madi". Część 1.

GReAT
Dodany 18 lipca 2012, 15:47 CEST
Tagi:

Od prawie roku trwa kampania infiltracji systemów komputerowych na całym Bliskim Wschodzie, wymierzona w wyselekcjonowane jednostki w Iranie, Izraelu, Afganistanie i w określone cele rozproszone po całym świecie.

Wraz z naszym partnerem, firmą Seculert, dokładnie zbadaliśmy tę operację i nadaliśmy jej nazwę "Madi", opierając się na pewnych ciągach tekstowych wykorzystywanych przez napastników. Wyniki badania dotyczącego kampanii "Madi", przeprowadzonego przez Seculert można znaleźć tutaj.

Kampania opiera się na kilku znanych, prostych technikach ataku, co pozwoliło na określenie profilu ofiar. Duże ilości zbieranych danych ujawniły koncentrację kampanii na krytycznej infrastrukturze bliskowschodnich firm inżynieryjnych, agencji rządowych, instytucji finansowych i akademickich. Poszczególne jednostki w obrębie puli ofiar były przez dłuższy okres czasu selekcjonowane do wzmożonych kontroli.

Ten artykuł ma na celu...