Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Spam wyprzedza o krok premierę iPhone'a 5

Dodany 12 września 2012, 12:52 CEST
Tagi:

Fani produktów firmy Apple niecierpliwie czekają na pojawienie się iPhone’a 5, które zaplanowano na dzisiaj. Każdej odsłonie iUrządzenia towarzyszy globalna ekscytacja, która zwykle zwraca uwagę spamerów: każdy nowy iPad czy iPhone nieuchronnie staje się wabikiem w licznych fałszywych loteriach oraz oszukańczych e-mailach.

Jednak klienci są zainteresowani nie tylko urządzeniami Apple’a, ale również związanymi z nimi akcesoriami. Pierwsza odnotowana w tym roku masowa wysyłka wykorzystująca nowego iPhone’a pochodziła z chińskiej firmy, która postanowiła wypełnić tę lukę.

Reklamodawca, przeprosiwszy najpierw za wszelkie niedogodności, jakie może spowodować wysłany e-mail, oferował użytkownikom możliwość zakupu pokrowca dla nowego iPhone’a 5, który nie został jeszcze nawet oficjalnie zaprezentowany.

Biorąc pod uwagę to, jakiego rodzaju obietnice pojawiają się zwykle w spamie, zastanawia jedna kwestia: dlaczego nadawca nie zaoferował samego iPhone’a 5 lub nawet iPhone’a 6 (czy jakkolwiek zostanie nazwane to urządzenie w 2013r. iPhone 5v?).