Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Coraz więcej spamu walentynkowego

Daria Gudkowa
Kaspersky Lab Expert
Dodany 3 lutego 2011, 08:55 CET
Tagi:

Mamy luty, a to oznacza, że otrzymujemy spam związany z dniem Świętego Walentego. Mnóstwo spamu! Już teraz przychodzą ogromne ilości reklam oferujących drogie alkohole, czekoladki, biżuterię, wyroby skórzane czy romantyczne wycieczki dla dwojga itd.

Towary tradycyjnie reklamowane za pośrednictwem spamu, takie jak podrabiane zegarki czy Wiagra, również wykorzystują temat walentynek w celu przyciągnięcia uwagi odbiorców wiadomości e-mail. Spamerzy wydają się przekonani, że nie ma lepszego czasu niż 14 lutego na podniesienie sobie libido lub kupienie tanich podróbek designerskich zegarków:

Jak dotąd tegoroczny spam walentynowy okazał się w większości nieszkodliwy, chcielibyśmy jednak po raz kolejny ostrzec czytelników, że w pierwszej połowie lutego zwykle ma miejsce wzrost liczby szkodliwych odsyłaczy w wiadomościach e-mail, które rzekomo mają prowadzić do wirtualnych kartek walentynkowych. Dlatego, jeśli otrzymacie kartkę elektroniczną, zachowajcie ostrożność – zanim klikniecie jakikolwiek odsyłacz, upewnijcie się, że pochodzi z zaufanego źródła.

Kaspersky Lab będzie monitorował rozwój wypadków w związku z świętem zakochanych.