Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Nie lubcie aplikacji "Zobacz kto oglądał Twój profil na Facebooku"

Dodany 19 stycznia 2011, 11:37 CET

Portale społecznościowe pokroju Facebooka cały czas przyciągają nowych użytkowników. W ślad za nimi podążają ich znajomi, ale także cyberprzestępcy, dla których kradzież danych osobowych przekłada się na zysk. W cyberprzestępczym podziemiu dane osobowe Internautów warte są całkiem sporo.

Kradzież może się odbywać za pośrednictwem wielu aplikacji dostępnych na Facebooku. Jedna z nich nazywa się „Zobacz kto oglądał Twój profil na Facebooku” i jak sama nazwa wskazuje powinna służyć do tworzenia listy osób odwiedzających dany profil.

Funkcjonalność programu kłóci się jednak z regulaminem Facebooka:

Jak widać, regulamin zakłada, że nie jest możliwe wykrycie, kto odwiedzał konkretny profil. Dodatkowo ostrzega, że niektóre aplikacje mogą być potencjalnie niebezpieczne. Z tego względu ostrzegamy przed bezmyślnym instalowaniem programów na swoim koncie. Może się bowiem okazać, że zamiast bardziej atrakcyjnego profilu, otrzymamy aplikację kradnącą nasze dane osobowe i wysyłającą spam do naszych znajomych.