Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Jutrzejszy spam dzisiaj

Maria Garnajewa
Kaspersky Lab Expert
Dodany 19 listopada 2009, 12:46 CET
Tagi:

Geocities.com nie istnieje już od miesiąca i mogłoby się wydawać, że spamerzy odczuli brak. Jednak jedna z wiadomości, jaką dostaliśmy dzisiaj, świadczy o czymś zupełnie przeciwnym, spamerzy myślą o przyszłości.

Oto wiadomość, jaką dostaliśmy dzisiaj - z jutrzejszą datą. Ponieważ większość osób konfiguruje swojego klienta pocztowego, tak aby wiadomości przychodzące były sortowane według daty, wiadomość e-mail z przyszłą datą zapewni jej maksymalną widoczność, ponieważ będzie umieszczona na samej górze skrzynki odbiorczej.Odsyłacze w trzech wiadomościach prowadzą do nowych kont na Twitterze:

Te z kolei prowadzą do strony, która bardzo przypomina portal informacyjny. Jednak jedyne działające tu odsyłacze wspominają o zarabianiu pieniędzy za pracę wykonywaną w domu.Konto powyżej również posiada odsyłacze do typowych stron oferujących Viagrę i pomoc w odchudzaniu. Nie ma wątpliwości, że spamerzy idą z duchem czasu, zmieniając stosowane narzędzia, nie zmienili jednak swojej wiadomości. Dlaczego mieliby to robić, skoro zarabiają na tym?