Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Kto jest numerem 1?

Maria Garnajewa
Kaspersky Lab Expert
Dodany 9 listopada 2009, 09:22 CET
Tagi:

Jeżeli szukasz oprogramowania bezpieczeństwa internetowego online, odkryjesz, że znajdujemy się na szczycie rankingów. Wygląda na to, że jesteśmy również numerem jeden wśród spamerów.

Możnaby pomyśleć, że cieszymy się, że nazwa naszej firmy pojawia się w spamie - w końcu to niezła reklama. Jednak działamy w branży bezpieczeństwa, dlatego nasze podejście do tego typu rzeczy jest nieco inne: spam to przestępstwo, rozprzestrzenia szkodliwe programy i blokuje ruch. Odsyłacz prowadzi do strony, na której są sprzedawane różne rodzaje taniego (tj. pirackiego) oprogramowania:

Jest to reklama, jakiej nie potrzebujemy. Oczywiście, chcemy, żeby ludzie kupowali nasz produkt, ponieważ wiemy, że jest dobry. Mówiąc banalnie, jest również naszym podstawowym źródłem dochodów.

Kupując piracką kopię, może i zaoszczędzisz pieniądze, pomyśl jednak o konsekwencjach. Nabędziesz produkt, który nie będzie działał poprawnie (tym samym narażając twój komputer na infekcje), i zachęcisz do jeszcze aktywniejszego działania cyberprzestępców, twórców szkodliwego oprogramowania i spamerów.