Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Międzynarodowa konferencja Virus Bulletin 2009

Stefan Tanase
Kaspersky Lab Expert
Dodany 24 września 2009, 13:40 CEST
Tagi:

Pozdrowienia z Genewy, Szwajcarii! Jestem tutaj w związku z udziałem w konferencji Virus Bulletin 2009.

Virus Bulletin powstał w 1989 roku. Początkowo był to prosty magazyn poświęcony tematyce zapobiegania wirusom komputerowym. Szybko jednak stał się wiodącą publikacją specjalistyczną w dziedzinie wirusów i szkodliwego oprogramowania. Inauguracyjna konferencja VB odbyła się w 1991 roku. Celem konferencji organizowanych przez Virus Bulletin jest prezentowanie informacji merytorycznych dotyczących wirusów komputerowych, przedstawienie technik obrony, omówienie kierunków rozwoju wirusów oraz mechanizmów ochrony jak również próba zharmonizowania działań badawczych. Konferencja Virus Bulletin jest największą imprezą skupiającą całą branżę antywirusową.

Kaspersky Lab jest dobrze reprezentowany na konferencji VB2009 - jest tu 25 moich kolegów z całego świata. Mamy pięć prezentacji, których tematy obejmują od zagrożeń dla Web 2.0 oraz skanowania portalu Twitter w celu wykrycia szkodliwych adresów URL po brazylijskie trojany bankowe oraz rosyjskie oszustwa SMS-owe.

Streszczenia naszych wystąpień oraz pełny program konferencji można znaleźć na stronie internetowej VB w tym miejscu.

Moi koledzy z Threatpost relacjonują konferencję na żywo w specjalnym blogu poświęconym temu wydarzeniu. Jeżeli jesteś uzależniony od Twittera, hashtag dla tej konferencji to #vb2009.