Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Niemieccy spamerzy uzależnieni od Bożego Narodzenia

Maria Garnajewa
Kaspersky Lab Expert
Dodany 22 maja 2009, 11:08 CEST

Mamy teraz maj, czyli od świąt Bożego Narodzenia minęło prawie pół roku, a do następnych świąt musimy czekać ponad sześć miesięcy.
Jednak spamerom w ogóle to nie przeszkadza wykorzystywać w swoim spamie temat bożonarodzeniowy.
Dlaczego nie wykorzystać popularności świąt w lutym, marcu czy maju?
Poniżej przedstawiamy wiadomości, które otrzymaliśmy 27 marca i 29 kwietnia.


Wiadomość ta zawiera zwykły tekst wychwalający zalety Viagry. Na końcu spamerzy oferują 12 tabletek za darmo jako prezent świąteczny.
Gdy w lutym dostałem niemieckojęzyczny spam zawierający życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, pomyślałem, że spamerzy po prostu zapomnieli usunąć dodatkowe linijki tekstu z życzeniami świątecznymi oraz ofertami prezentów. Tak samo pomyślałem w marcu. W kwietniu byłem już trochę zbity z tropu. Jednak gdy dzisiaj otrzymałem ofertę 12 tabletek Viagry za darmo na święta Bożego Narodzenia, zrozumiałem, że spamerzy prawdopodobnie robią plany na przyszłość.


Nigdy nic nie wiadomo, może spamerzy mieli na myśli to, że jeśli kupisz opakowanie Viagry dzisiaj, kolejne otrzymasz za darmo na święta. Kto wie, co dzieje się w ich głowach? W każdym razie, darmowe upominki nie są żadną nowością.