Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

iNfector dla iPoda

Jewgienij Kasperski
Kaspersky Lab Expert
Dodany 10 kwietnia 2007, 11:28 CEST

Uważacie, że zainstalowanie Linuksa na iPodzie to strata czasu? Nie, jeśli pracujecie w firmie antywirusowej - w ten sposób przygotowujecie urządzenie na zmierzenie się z pierwszym znanym wirusem dla iPoda.

Jest to typowa próbka "proof of concept", która demonstruje, że kolejne urządzenie może zostać zainfekowane. Minęło trochę czasu, zanim uaktywniliśmy próbkę, ponieważ wirus zawiera błędy i czasami powoduje załamanie systemu.

Ogólnie, nie sądzę, aby takie wirusy spowodowały poważne problemy w przyszłości. Świat iPoda bardzo się różni od świata komputera PC i smartfona. Użytkownicy nie instalują nieustannie nowego oprogramowania i nie pobierają najróżniejszych plików, co eliminuje potencjalne wektory infekcji. Poza tym, co można ukraść z iPoda? Jedynie pliki multimadialne.

Tak więc, był to ciekawy fragment łamigłówki, ale nic więcej.