Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Rozesłano nowe modyfikacje trojana typu Downloader przy pomocy technik spamowych

Dodany 8 listopada 2006, 09:56 CET

Otrzymujemy od użytkowników wiele nowych próbek złośliwego programu Trojan-Downloader.Win32.Delf.awg. Wygląda na to, że program ten, który pobiera takie szkodniki jak Email-Worm.Win32.Scano, Trojan-Proxy.Win32.Xorpix i Trojan-PSW.Win32.LdPinch, został rozesłany na dużą skalę przy użyciu technik spamowych.

Delf.awg ukrywa swoją aktywność sieciową przed zaporą ogniową poprzez wtargnięcie do procesu svchost.exe. Trojan tworzy swój własny wątek i wykorzystuje go do pobierania złośliwych programów, obchodząc w ten sposób zapory przeciwogniowe.

Zła wiadomość to taka, że zawsze musisz być ostrożny i nigdy nie wolno ci otwierać podejrzanych załączników. Jednak mamy też dobrą wiadomość: KAV 6.0 i KIS wykrywa te nowe modyfikacje trojana Delf proaktywnie. Tak więc nawet jeśli nie masz najnowszych aktualizacji baz zagrożeń, nadal jesteś chroniony.