Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Czy Mirai jest naprawdę taki straszny, jak go malują?

Denis Makruszin
Dodany 28 grudnia 2016, 11:12 CET
Tagi:

Media szeroko donosiły o botnecie Mirai, który składał się z urządzeń IoT i był wykorzystywany w atakach DDoS przeprowadzonych na rekordowo dużą skalę, powodując odmowę usługi w całym region...

Pod presją – czy testy obciążenia serwisów internetowych mogą być niebezpieczne

Denis Makruszin
Dodany 23 października 2013, 10:38 CEST
Tagi:

Każdy projekt online – czy to stary blog, czy aplikacja internetowa nowego startupu – posiada bardzo ważną cechę określaną jako „maksymalne obciążenie”. O wskaźniku tym dowiadujemy się, gdy aplikacja internetowa częściowo lub całkowicie nie wykonuje swoich funkcji przetwarzania żądań użytkownika. W przypadku niektórych właścicieli, może to oznaczać utratę części czytelników ich bloga, w przypadku innych – utratę klientów, którzy wybierają produkt konkurencji mającej tę przewagę, że jej sklep internetowy działa.     

Każdy zasób internetowy posiada indywidualne maksymalne obciążenie, jeżeli chodzi o liczbę żądań użytkowników, jakie może przetworzyć w danym czasie. Z tego powodu deweloperzy i właściciele aplikacji internetowych zwracają szczególną uwagę na procedury dotyczące normalnego obciążenia i testy maksymalnego obciążenia.  

Serwisy oferujące testowanie obciążenia są dzisiaj bardzo przydatne, czasem jednak zawierają luki, które mogą wykorzystać szkodliwi użytkownicy.