Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Wyścig ze spamerami

Maria Namiestnikowa
Dodany 4 października 2012, 10:20 CEST
Tagi:

Kilka dni temu zostały opublikowane najnowsze wyniki testu VBSpam. W teście tym, przeprowadzonym przez Virus Bulletin w sierpniu, Kaspersky Linux Mail Security 8.0 wykrył 99,93% wszystkich użytych w teście wiadomości spamowych. Jest to nowy rekord dla firmy Kaspersky Lab, z którego jesteśmy bardzo dumni. Jewgienij Kasperski również wspomniał o tym wyniku w swoim blogu.

Ten wysoki współczynnik wykrywania nie wpłynął na jakość wykrywania – rozwiązanie wygenerowało tylko jedno fałszywe trafienie na ponad 10 000 wiadomości z kolekcji „niespamowej” użytej przez VB podczas testów.

Chociaż naprawdę cieszymy się z tych doskonałych wyników, w pewnym sensie spodziewaliśmy się ich: KLMS 8.0 jest połączeniem wszystkich nowych funkcji i technologii opracowanych ostatnio przez Kaspersky Lab. Wszystkie te nowe funkcje i technologie zostały zaprojektowane w celu umożliwienia szybszego wykrywania spamu przez nasze...


Spam wyprzedza o krok premierę iPhone'a 5

Maria Namiestnikowa
Dodany 12 września 2012, 12:52 CEST
Tagi:

Fani produktów firmy Apple niecierpliwie czekają na pojawienie się iPhone’a 5, które zaplanowano na dzisiaj. Każdej odsłonie iUrządzenia towarzyszy globalna ekscytacja, która zwykle zwraca uwagę spamerów: każdy nowy iPad czy iPhone nieuchronnie staje się wabikiem w licznych fałszywych loteriach oraz oszukańczych e-mailach.

Jednak klienci są zainteresowani nie tylko urządzeniami Apple’a, ale również związanymi z nimi akcesoriami. Pierwsza odnotowana w tym roku masowa wysyłka wykorzystująca nowego iPhone’a pochodziła z chińskiej firmy, która postanowiła wypełnić tę lukę.

Reklamodawca, przeprosiwszy najpierw za wszelkie niedogodności, jakie może spowodować wysłany e-mail, oferował użytkownikom możliwość zakupu pokrowca dla nowego iPhone’a 5, który nie został jeszcze nawet oficjalnie zaprezentowany.

Biorąc pod uwagę to, jakiego rodzaju obietnice pojawiają się zwykle w spamie, zastanawia jedna...