Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1
Ostatnie posty
Najpopularniejsze

Nawet najmniejsza kwota się przyda?

Oleg Zajcew Kaspersky Lab Expert
Dodany 7 listopada 2008, 10:59 CET
Tagi:

Trojany mobilne wysyłające SMS-y na numery o podwyższonej opłacie; fałszywe oprogramowanie antywirusowe, które wykrywa „infekcje” na twoim komputerze, za usunięcie których będziesz musiał zapłacić; program szantażujący, który uniemożliwia normalne działanie zainfekowanego systemu i żąda pieniędzy w zamian za przywrócenie funkcjonalności.

Media regularnie informują o wszystkich tych szkodliwych programach. My również coraz częściej je widzimy (i piszemy o nich).

Tym razem pojawił się program typu „trzy w jednym”, nieprzyjemny, niewielki programik o nazwie Trojan.Win32.KillProc.am. Jak dotąd pojawiły się jego trzy warianty, z których dwa wykrywane są pod inną nazwą - Trojan-Ransom.Win32.BHO.a i .b.

Trojan ten to Browser Helper Object, który atakuje przeglądarkę Internet Explorer. Jeżeli twoja maszyna zostanie zainfekowana, będziesz miał niemiłą niespodziankę. Zamiast wyświetlania twoich...