Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Przewodowe ładowanie telefonu komórkowego – czy to jest bezpieczne?

Aleksiej Komarow
Dodany 27 maja 2016, 10:52 CEST
Tagi:

Telefony komórkowe. Dzisiaj to nasi wierni towarzysze, nasi powiernicy. Wiedzą wszystko o naszym codziennym życiu. Każdego dnia, gdy jesteśmy w drodze do lub z pracy, czy po prostu spacerujemy po mieście, telefony komórkowe gromadzą te informacje. Robimy zdjęcia, dzielimy się naszymi wrażeniami na portalach społecznościowych, wysyłamy wiadomości związane z pracą i prywatne, wysyłamy SMSy i dzwonimy. Wszystko to sprawia, że nasze smartfony to cenny łup dla złodziei danych.

 

A my jesteśmy przekonani, że nikt niepowołany nie będzie miał dostępu do wszystkich informacji przechowywanych w naszym telefonie.

 

Producenci zapewniają nas, że ich urządzenia i przechowywane na nich dane są bezpieczne. Publikują aktualizacje zawierające łaty bezpieczeństwa.

 

My również podejmujemy pewne działania, aby chronić naszą prywatność. Użytkownicy, którzy lubią „majstrować”, instalują niestandardowy firmware, odkrywają...