Stan zagrożeń w internecie znajduje się obecnie na poziomie standardowym. Nie występują duże epidemie a eksperci z Kaspersky Lab nie zanotowali żadnych poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem. Poziom zagrożenia: 1

Komputery pozostawione bez ochrony

Tagi:

Według przeprowadzonego niedawno badania, użytkownicy domowi ogólnie polubili produkty antywirusowe zainstalowane na ich komputerach, ale lekceważą potrzebę aktualizacji sygnatur zagrożeń. W sumie, 88% dorosłych użytkowników komputerów w Stanach Zjednoczonych posiada oprogramowanie antywirusowe zainstalowane na komputerach, ale dwie trzecie (65%) zwleka z aktualizacją tych programów. Głównym powodem tej opieszałości są przerwy powodowane przez proces aktualizacji: aż 38% ludzi wymieniło to jako przyczynę. Jednocześnie 14% użytkowników nie wiedziało, jak aktualizować program.

Obecnie, gdy nowe złośliwe programy pojawiają się każdego dnia, nieaktualizowanie programów antywirusowych nie jest najszczęśliwszym z pomysłów. Wygląda jednak na to, że klienci nie przejmują się tym zbytnio. W rzeczywistości, podczas gdy 55% respondentów posiadało duże zaufanie do ochrony zapewnianej przez ich program antywirusowy, 42% twierdziło, że mimo zainstalowanego produktu antywirusowego do ich systemów wciąż przedostawały się złośliwe programy. Pozytywną stroną jest to, że ogromna większość użytkowników posiada oprogramowanie antywirusowe zainstalowane w swoich systemach. Teraz trzeba tylko postarać się, aby posiadana ochrona została w pełni wykorzystana.

Źródło:
Internet News